Как да се грижим за здравето си след 40?
Превантивна медицина за здраве, сила, енергия и добро настроение
Чудили ли сте се защо след като навършим 40 години много от нас започват да чувстват слабост и повишена умора? Защо сънят става повърхностен, заспиваме трудно и често се будим по няколко пъти през нощта? Защо не сме толкова бодри сутрин, защо сме тревожни и се радваме все по-рядко?
Нямаме ясно изразен здравен проблем. Не сме болни, нямаме хронично заболяване, резултатите ни от лабораторни изследвания са добри – но защо тогава не се чувстваме така свежи и енергични както преди?
Едва ли тези въпроси имат точен отговор, но все пак в тази статия ще се опитаме да обърнем внимание на някои особености на нашето тяло (важни за нашето здраве), за които обикновено не се говори толкова много.
Промените в нашето тяло започват много бавно и постепенно. В началото има леки, почти невидими изменения, на които не обръщаме внимание. Нека ги сравним със снежна топка – появяват оплаквания, които не приемаме за признак на заболяване, а само като признак на неразположение. Ако на този етап не напавим нищо, то тогава снежната топка, постепенно нараства и може да се превърне в лавина, която да разруши всичко по пътя си.
Тогава вече говорим за заболяване т.е. ще се появят промени в структурата на органите, вашият лекар ще ви каже, че имате хронично заболяване. Хроничното заболяване трябва да се лекува редовно, то не изчезва – единствено можете да подобрите хода му.
Какво да правим?
Не очаквайте тези симптоми да изчезнат от само себе си – за тях работи превантивната медицина, чиято задача е да подобри значително нашето общо здравословно състояние. Тя използва редица естествени вещества, които при интравенозно приложение имат по-бърз ефект. Тези вещества допринасят за производството на енергия от клетката. Това е много важно, защото за всяко наше движение, всяка мисъл, която се е промъкнала през главата ни, за всеки удар на сърцето, ние плащаме със самата енергия, която клетката произвежда.
Използват се и средства, които принуждават тялото да изразходва своя запас от мазнини като енергийно гориво, а мазнините осигуряват много енергия, когато се изгарят.
Могат да се въведат и лекарства, които са енергийни субстрати за мозъчните клетки, както и такива, които оптимизират движението на нервните импулси по нервните влакна и по този начин ускоряват умствените реакции, подобряват концентрацията на вниманието.
Най-важното е да се грижите за себе си. Тогава и тялото ви ще ви отвърне със същото.
Запознайте се с нашите специални пакетни програми „Превантивна медицина“ тук.
Научете повече за инфузионната терапия тук.